
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Mating Post Length | 4.22 mm |
| RoHS | Compliant |
| Termination Post Length | 3.5 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2.5 mm |
Stock: 967
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09456
Ext.Price$0.09456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09456 | $0.09456 |
| 10 | $0.08409 | $0.84090 |
| 50 | $0.07478 | $3.73900 |
| 100 | $0.06748 | $6.74800 |
| 500 | $0.06089 | $30.44500 |
| 1000 | $0.05495 | $54.95000 |
| 3000 | $0.04959 | $148.77000 |
